Maailmafilm Heimtali rahvamajas 17. juuli 2013

2. ja 3. augustil on Heimtali rahvamajja oodatud maailma kultuuride ja dokumentaalfilmide huvilised. Kevadel 10-aastaseks saanud Maailmafilmi festival toob Heimtali rahvamajja valiku viimaste  aastate parimatest festivalil linastunud filmidest.

Heimtali rahvamajas saab näha valikut parimatest Maailmafilmil viimase viiel aastal linastunud filmidest. Filmide teemad ulatuvad Itaalia kurtide laste elurõõmust ja raskustega hakkama saamisest Võrumaa maainimeste liigutava ja keevalise sõpruseni,  Portugali külapidudest vürtsisaare Zanzibari ennastunustava muusikalise eneseväljenduseni.

„Minifestivali“ avab sõnadeta film „Jumala köök“, mis tutvustab Amritsari Kuldses Templis Indias toimuvat imelist inimliku ühtekuuluvustunde väljendust, kui sajad vabatahtlikud valmistavad iga päev tasuta einet 50 000’le inimesele. Maailmarännu kinolinal lõpetab aga laupäeval samuti käsitlus kokakunstist. Portreefilm „Vastutust võtma“ on tundlik ja elurõõmus jäädvustus sellest, kuidas kolme Michelini tähega pärjatud prantsuse restorani kokk otsustab oma elutöö pojale üle anda. Mõlemad filmid mõtisklevad toidu seoste üle kultuuri, looduse ja inimlike vajadustega.

Filmid on originaalkeeles inglise- ja eestikeelsete subtiitritega.
Sissepääs tasuta!

Tuhandemiiline rännak algab esimesest sammust ja maailm algab siit!

Filmid Heimtali rahvamajas
2.-3. augustil:


2. august

18.00 JUMALA KÖÖK, rež. Valerie Berteau, Philippe Witjes, Belgia/India (64 min)
Imeline sõnadeta film sellest, kuidas Amritsari Kuldses templis valmistavad vabatahtlikud iga päev tasuta einet 50 000-le inimesele. Selle imetlusväärse paiga atmosfääri ja olemuse parim väljendus on sadade heade inimeste spontaanne koreograafia süüa tehes. Sügav meditatsioon toidu seostest kultuuri, looduse ja inimlike vajadustega.

20.00 KURTIDE LASTE MAA, rež. Stefano Cattini, Itaalia (80 min)
Soe ja võimas dokumentaalfilm kurtidest lastest Santa Croce koolis väikeses Carpi linnas Modena lähistel. Lapsed peavad nägema vaeva, et õppida kolme aastaselt lugema huultelt ja rääkima omaenese suuga. Lugu sellest, kuidas me kõik võime ebaõnnest õppida ja võita. Film esitati 2010. aastal Itaalia kõrgeima, Davide di Donatello nimelise auhinna nominendiks.


3. august

17.00 ALTO DO MINHO rež. Miguel Filgueiras, Portugal (49 min)
Külapeod Portugalis! Põhja-Portugali mägedes elavate inimeste kirg ja pidustuste hing.

18.00 LINNATUNDRA (15 min), VIIS NOSTALGIALE (30 min) ja LAUKÜLA KOIT (5 min)
Noorte eesti dokumentalistide Maria Kiviranna ja Robi Uppini liigutavad filmiportreed Kopli supiköögist ja 2010 suurest lumetormist Tallinnas ning ühe Võrumaa küla naabrite soojast ja kohati keevalisest sõprusest.

19.00 ZANZIBARI MUUSIKAKLUBI rež. Philippe Gasnier, Patrice Nezan (85 min)
Muusikaline sisekaemus omapärase vürtsisaare Zanzibari muusikakultuuri ja eluolusse. Suurepärane dokumentaalfilm täis araabia helisid, ladina rütme, India meloodiaid ja Aafrika rütme. Kutse avastama tuhande aasta vanust moslemikultuuri, kus traditsioone antakse edasi muusikaga.

21.00 VASTUTUST VÕTMA rež. Paul Lacoste, Prantsusmaa (86 min)
Dokumentaalfilm maalib tundliku ja rõõmsa portree väljapaistvast perekonnast, mille kolm põlvkonda on pühendunud köögikunsti arendamisele.  Aastal 2009 otsustab Michel Bras, kolme Michelini tähe omanikust prantsuse kokk, anda oma restorani üle poeg Sebastienile, kes on temaga koos töötanud 15 aastat. “Entre les Bras” räägib loo võrratutest toitudest, mis valmivad isa ja poja käe all Aubraci piirkonna mägisel maastikul.