Maailm algab siit!
14. Maailmafilmi festival
20. - 25. märtsini 2017
Eesti Rahva Muuseumis

Teisipäev 21.03

Eesti Rahva Muuseum, Jakob Hurda saal
Main program
13:00
Labürindis
74 min, dir Caroline D'Hondt (Belgia)
14:45
Need, kes hüppavad
81 min, dir Estephan Wagner, Moritz Siebert, Abou Bakar Sidibé (Taani)
16:30
Mees, kes tuli tagasi
30 min, dir Mahdi Fleifel (Ühendkuningriik, Holland, Taani, Liibanon )
Teekond Alepposse
21 min, dir Vesa Rajala, Juuso Lavonen (Soome)
Linastusele järgneb debatt "Kelmid ja kangelased - kas inforägastikus on võimalik leida õige tee?" (modereerib Ethical links) 
18:30
Kuhjaga armastust
91 min, dir Alina Cyranek (Saksamaa)
20:30
Püüelda kõrgustesse
90 min, dir Steven Dhoedt / Wooyoung Choi (Belgia, Lõuna-Korea)
Ärasaatmine
13 min, dir Ivete Lucas, Patrick Bresnan (USA)
Eesti Rahva Muuseum, Maailmafilmi saal
Main program
12.00
Paari šokolaaditüki nimel
63 min, dir Vanessa Gauthier (Prantsusmaa)
13:30
Tuba majas
55 min, dir Catarina Alves Costa (Portugal)
15:00
Onu Vasja
16 min, dir Robert Schulzmann (Saksamaa, Venemaa)
Pomoori naised
26 min, dir Anna Katorina (Venemaa)
16:00
Tähestiku värvid
80 min, dir Alastair Cole (Ühendkuningriik)

Kolmapäev 22.03

Eesti Rahva Muuseum, Jakob Hurda saal
Main program
10:00
Alzheimer: armastuslugu
16 min, dir Gabe Schimmel, Monica Petruzzelli (USA)
Viimase tilgani
60 min, dir Shotaro Wake (Ühendkuningriik)
11:45
Pulss
26 min, dir Robin Petré (Ungari, Portugal, Belgia)
Jumala arm
43 min, dir Kristján Loðmfjörð (Poola, Island)
13:30
Üks pikk retk
86 min, dir Andy Lawrence (Ühendkuningriik)
15:30
Linefork
98 min, dir Vic Rawlings and Jeff Silva (USA)
17:30
Mustikavaimud
13 min, dir Astra Zoldnere (Läti)
Teod
30 min, dir Grzegorz Szczepaniak (Poola)
Turism!
52 min, dir Tonci Gacina (Horvaatia)
20:00
Platvormil
65 min, dir Stefan Mihalachi (Prantsusmaa)
Püha vesi
56 min, dir Olivier Jourdain (Belgia)
Eesti Rahva Muuseum, Maailmafilmi saal
Main program
12:00
Lapsema
90 min, dir Yael Kipper, Ronen Zaretzky (Iisrael)
14:00
Armastuse maa
78 min, dir Liivo Niglas (Eesti)
16:00
Läbi vepslaste maa: 50 aastat hiljem
55 min, dir Indrek Jääts, Maido Selgmäe (Eesti)

Neljapäev 23.03

Eesti Rahva Muuseum, Jakob Hurda saal
Main program
10:00
Faber navalis
30 min, dir Maurizio Borriello (Itaalia)
Voolavad veed
23 min, dir Diego Zon (Brasiilia)
11:30
Siberi ujuvhaigla
65 min, dir Tatyana Soboleva (Venemaa)
13:00
Altimir
18 min, dir Kay Hannahan (USA)
Liivamehed
15 min, dir Tal Amiran (Ühendkuningriik)
Vastupidavuse varjud
22 min, dir Diego Scarponi (Itaalia)
14:30
Lahing saatanaga
75 min, dir Konrad Szolajski ( Poola)
16:30
Tugevalt veeredes
75 min, dir Marianela Vega (Peruu)
18:15
Looduses
67 min, dir Christopher Daley (Belgia)
19:45
Kohtumiseni Tšetšeenias
69 min, dir Alexander Kvatashidze (Gruusia, Eesti, Prantsusmaa, Saksamaa)
21:30
Uue riigi ehitajad
71 min, dir Antony Butts (Prantsusmaa)
Eesti Rahva Muuseum, Maailmafilmi saal
Main program
12:00
Arlette. Julgus on jõud
85 min, dir Florian Hoffmann (Šveits, Saksamaa)
14:00
Samaaria mees
26 min, dir Maria Aua (Eesti)
Valentina
51 min, dir Maximilian Feldmann (Saksamaa)
16:00
Nicobar, pikk tee...
60 min, dir Richa Hushing (Director) & Rrivu Laha (Associate Director) (India)
Eest Rahva Muuseum, Seminariruum A-IV
Special program
16:00
18:00
Lapsabieludest rääkiva filmi “Lapsema” erilinastus. Pärast filmi saab sel teemal mõtteid mõlgutada Kristi Ockbaga (MTÜ Mondo), kes on tegelenud lapsabielude teemaga Jeemenis. Korraldaja: MTÜ Arengukoostöö Ümarlaud. Üritus on tasuta!
Lapsema
90 min, dir Yael Kipper, Ronen Zaretzky (Iisrael)

Reede 24.03

Eesti Rahva Muuseum, Jakob Hurda saal
Main program
10:00
Vaimude võimalikkus
72 min, dir Mattijs van de Por (Holland)
11:30
Äraelamine kuival aastaajal
35 min, dir Ines Ponte (Angola, Ühendkuningriik, Portugal)
Tõe eest peitu ei poe
29 min, dir A.a.v. Amasi (Ühendkuningriik)
13:00
Objekt
15 min, dir Paulina Skibinska (Poola)
Siin ei sure keegi
23 min, dir Simon Panay (Prantsusmaa)
Coal India
45 min, dir Felix Röben, Ajay Koli (Saksamaa)
15:00
Nõbu Madenn
72 min, dir Gregoire Thoby (Prantsusmaa)
17:00
Lõimumine Inch'Allah
59 min, dir Pablo Munoz Gomez (Belgia)
18:30
Häiritud normaalsus
97 min, dir Christian Sønderby Jepsen (Taani)
20:30
Elektro-ookean
52 min, dir Philippe Orreindy (Prantsusmaa)
Eesti Rahva Muuseum, Maailmafilmi saal
Main program
12:00
Perm-36. Mõtisklus
100 min, dir Sergei Kachkin (Venemaa)
14:00
Statement Too
37 min, dir Joern Utkilen (Norra)
Roza laul
45 min, dir Lowri Rees (Norra)
16:00
Arktika superstaar
72 min, dir Simen Braathen (Norra)
Eesti Rahva Muuseum
Special program
18:15
Erinevate Tubade Klubi
22:00

Laupäev 25.03

Eesti Rahva Muuseum, Jakob Hurda saal
Main program
12:00
Vivian, Vivian
54 min, dir Ingrid Kamerling (Holland)
13:30
Elu Fukushimas poolestusajal
61 min, dir Mark Olexa, Francesca Scalisi (Šveits)
15:00
Kanaarilinnud
78 min, dir Jari Kokko (Soome)
16:45
Hingemaa
69 min, dir Erik Norkroos, Kullar Viimne (Eesti)
18:15
Eesseisev elu
76 min, dir Claudio Capanna (Belgia)
20:00
Mr. Gaga
100 min, dir Tomer Heymann (Iisrael, Rootsi, Saksamaa, Holland)