Liivo Niglase dokumentaalfilm võitis rahvusvahelisel festivalil peaauhinna 27. oktoober 2011

Liivo Niglase dokumentaalfilm "Itelmeeni lood" võitis etnoloogiliste filmide festivalil Serbias Grand Prix.
20. Rahvusvaheline Etnoloogiliste Filmide Festival toimus eelmisel nädalal Serbia pealinnas Belgradis ning võistlusprogrammis oli 32 filmi, teatas Eesti Filmi SA.

Film on ülesvõetud Kamtšatka poolsaare läänerannikul elavate itelmeenide juures ning räägib kahest kütist, kes võtavad ette pika reisi, et taaselustada iidne jahipidamisviis. Ühtlasi on see lugu ühe hääbuva rahva nukrast saatusest ning sellest, kui tähtis on inimese jaoks pääseda tagasi oma kultuuri lätete juurde.

2010. aastal valminud filmi režissöör ja operaator on Tartu ülikooli etnoloog Liivo Niglas, monteerijad Liivo Niglas ning Marju Juhkum, produtsendid Liivo Niglas ning David Koester Alaska Fairbanksi Ülikoolist.

Filmi valmimist toetasid Eesti Filmi Sihtasutus ja Eesti Kultuurkapital. Filmimine Kamtšatkal sai võimalikuks tänu Eesti Teadusfondi, Kultuuriteooria tippkeskuse (Euroopa Liidu Euroopa Regionaalarengu projekt) ja USA Riikliku Teadusfondi toetusele.

Festivali tudengifilmide kategoorias võitis samuti eesti film - parimaks tudengifilmiks tunnistati Kullar Viimse dokumentaalfilm "Hing".

http://uudised.err.ee/index.php?06237524